Medieval World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Lumea Medievala te asteapta!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 My GFX

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

My GFX Empty
MesajSubiect: My GFX   My GFX EmptyJoi Iun 04, 2009 4:56 am

Eu lucrez de cateva zile in PhotoScape si am si GIMP-ul , dar nu inteleg cum sa-l folosesc . Sunt un dezastru total in materie de GFX-uri , dar cine stie , poate va plac Smile


So, let's start:

1 st : My GFX Fightb

2nd : My GFX Gaarar

3rd : My GFX Kittycatw

4th : My GFX Sorat

Astept criticile voastre , dure ! Stiu ca sunt varza in PhotoScape si ce sa mai spun de GIMP Laughing

See ya ! Smile
Sus In jos
Onde Calyope Elizabeth

Onde Calyope Elizabeth


Numarul mesajelor : 101
Data de inscriere : 04/06/2009

My GFX Empty
MesajSubiect: Re: My GFX   My GFX EmptyJoi Iun 04, 2009 5:07 am

Injuraturi prin pm te rog.
O iau cu inceputul: lucrarile sunt destul de slabute si foarte comune. Nu exprima absolut nimic.
Prima nu se vede deci trec la a doua: mai bine o lasai dreptunghiulara, lasai deoparte fectul de ploaie si-l bagai pe gara mai mult in sign. ORicum e unul din cele acre ti-au ieist cel mai bine
Al treilea, scoate fluturati, marginile albastre si sa zicem ca e ok insa incearca sa nu combini realul cu anime-ul e o chestie foarte grea si pentru ochi-ul care abia incepe e groaznic de greu
Al patrulea, scoate efectele si incearca sa faci ceva cu scrisul. La el imi place ca ai o gama larga de culori.
Iti pot psune ca eu folosesc photofiltre si photoscape. Te sfatueiosc ca in photoscape sa folosesti mai mult luminile decat efectele.
Sus In jos
Alexa November

Alexa November


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 04/06/2009
Localizare : În România xD

My GFX Empty
MesajSubiect: Re: My GFX   My GFX EmptyVin Iun 05, 2009 3:02 pm

E un bun început ^^! E bine să începi pe programe asemănătoare Photoshop-ului.
Prima...scrisul parcă deranjează ochiul. Background-ul acela....parcă e ciudat. La fel şi la al treilea sig. În rest..arată bine.
La a doua. Scrisul pus fix în mijlocul sig-ului nu prea merge. În rest, îmi place efectul de ploaie.
A treia. Parcă fluturii aceia nu merg. Ţi am mai spus despre cărămizile alea din spate mai devreme că nu arată extrem de bine.
A patra. Ei, aici îmi place...Dar totuşi, scrisul acela nu se vede, dar efectele sunt frumoase.

Scuze că te-am enervat cu scrisul. Eu nu pun scris fiindcă niciodată nu arată bine la mine : )). Sfatul meu, foloseşte mai mult GIMP-ul că seamănă mult mai mult cu Photoshop-ul. Caută nişte tutoriale. Se găsec pe DeviantART.
Spor la muncă şi Chuu!
Sus In jos
Continut sponsorizat





My GFX Empty
MesajSubiect: Re: My GFX   My GFX Empty

Sus In jos
 
My GFX
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Medieval World :: Fan Area :: GFX-
Mergi direct la: