Medieval World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Lumea Medievala te asteapta!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Povesti din viata unei fete

In jos 
AutorMesaj
Eden

Eden


Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 08/06/2009
Varsta : 27
Localizare : In stafundurile iadului

Povesti din viata unei fete Empty
MesajSubiect: Povesti din viata unei fete   Povesti din viata unei fete EmptyVin Iun 12, 2009 12:58 pm

Ei bine...eu iubesc la toate anime-urile ceea ce se int in viata pers de zi cu zi...deci acest fic nu are nici o legatura cu supranaturalul sau cv de genu` okay?
hope u`ll enjoy!!! :* big_smile

Este ora 7 a.m. iar Ashlee doarme linistita in patul ei pufos. O patura subtire ii acopera trupul plapand. O raza pribeaga patrunde lin prin perdeaua bleo a camerei.
Dintr-o data ceasul suna iar acest peisaj molcom dispare subit. Fata isi deschide cu greu ochii albastrii...se ridica si priveste in jur pe jumatate adormita. Ash paseste pe covorul pufos de langa pat...pe fotoliu are o uniforma noua insotita de un bilet 'Sa ai grija ce faci in prima ta zi de liceu-Mama'
-Oh...azi era...zice Ashlee plictisita.
Scolarita se pregateste repede pt prima ei zi de liceu. Cu tot acest aranjat Ash pierde notiunea timpului si realizeaza ca mai are doar 10 min sa ajunga la scoala.
Pleaca repede din casa si incepe sa alerge...dar fara nici un folos...scoala era la distanta de 20 de min de casa ei si...cu alergat cu tot...a intarziat 5 min.
In fine a ajuns la scoala...un pic cam tarziu dar totusi a ajuns...
Fericita ca este la scoala Ashlee nu tine cont de intarziere si da buzna in clasa ca si cum nimeni nu era acolo. Exact langa usa statea profesoara care a fost izbita de aceasta. Toti elevii au inceput sa rada in hohote iar faptasa nu stia ce sa mai zica de rusine
-I-Imi pare rau....doamna profesoara...nu am vrut...
-Ce??!!! Doar asta poti sa spui dupa ce m-ai facut de ras in fata intregii clase?? spuse profesoara cu ochi asemanatori unor sulite de gheata. Ochelarii argintii pe care ii poarta, parul alb, nevopsit si ridurile adanci ale doamnei o fac sa fie si mai rece si distanta...
-Nu se va mai intampla...promit...
-Asta nu rezolva nimic!!! Ramai dupa ore la detentie!!! Ai inteles?
-D-Dar doamna...
-Nici un dar...treci pur si simplu in banca si nu te mai face de ras!!!
Rasul elevilor o doare pe Ashlee si ii raneste sufletul mai rau ca niste cutite...dar...trebuie sa suporte...Nici nu era la acesta scoala de 3 min si deja toti o batjocoreau si o profesoara o ura...Oare putea fi mai rau?
Defapt...nu avea decat sa fie mai bine....cel putin asta a crezut ea cand a vazut ce coleg de banca avea...Era baiatul perfect...Ashlee a inceput sa roseasca...nu avea tupeul sa spuna nici macar salut...
Pana sa se hotarasca ea ce sa faca se suna si incepe pauza...In curtea scolii il vede iar...
-Eh...buna! zise fata luandu-si inima-n dinti.
-Huh...cu mina vorbesti?
-Emm...cred ca da...
-Oh...buna!
-Stii...ma gandeam ca am putea fi prieteni...stam in aceiasi banca si eu sunt cam noua si...
-Tu esti fata aceea...care a dat peste profa?
-Hehe...da...eu sunt...
-Se vede ca esti noua...pentru ca nu stii regulile acestei scoli...1.Eu fac regulile; 2.Ratatii nu vorbesc cu mine...asa ca....Pa!!
Aceste cuvinte au durut-o pe Ash mai mult decat au facut-o hohotele celor din clasa...doua lacrimi s-au prelins din ochii ei pe obrajii imbujorati dar acesta a incercat sa le stearga repede ca nimeni sa nu vada...dar iata ca arogantul le-a vazut dar nu i-a pasat si-a pastrat atitudinea rece si distanta...chiar a zambit sarcastic.
Baiatul a plecat nepasator lasand-o pe fata singura.
Pe umarul fetei este asezata o mana...Ashlee isi intoarce capul si vede un baiat cu ochelari ce isi indreapta privirea inspre ea.
-Cine esti? a intrebat ea
-Eu sunt Mike...stau in spatele tau la ore...oh...si nesuferitul cu care ai vorbit era Zack...un mare increzut...
-Mie-mi spui...spuse fata zambind...
Ashlee si-a petrecut tot restul zilei cu Mike vorbind...poate ca totusi o lumina mai apare si in intuneric hehe tongue

Personaje:
Ashlee: http://photobucket.com/mediadetail/?med … eOffset=10
Zack:
http://photobucket.com/mediadetail/?med … geOffset=6
Profa (Miss Rhope)
http://photobucket.com/mediadetail/?med … geOffset=2
Mike:
http://photobucket.com/mediadetail/?med … geOffset=2

ma bucur k itzi plc!! smile
big_smile
Sus In jos
 
Povesti din viata unei fete
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Medieval World :: Fan Area :: Fan Fiction-
Mergi direct la: