Medieval World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Lumea Medievala te asteapta!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Le Chateau de Tolouse

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyJoi Iun 04, 2009 2:54 am

Joffrey se afla in atelierul sau inca de dimineata,ajutata de maurul Kouassi-Ba ,caruia inca se mai straduia sa ii predea mestesugul extragerii aurului din pulberea fina de praf.


Ultima editare efectuata de catre Joffrey de Peyrac in Vin Iun 05, 2009 1:26 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyJoi Iun 04, 2009 3:44 am

Listte plecase de acasa la o mica plimbare. Observand acel castel, se gandi sa vada cui apartinea. Se apropie din ce in ce mai mult, apoi incepu sa priveasca in jurul ei.
"Ma intreb, al cui o fi castelul asta?"
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyJoi Iun 04, 2009 3:53 am

Chiar in acel moment ,o explozie puternica se auzi de undeva din subteranele castelului si niste nori megri de fum incepura sa se inalte.Cateva cuvinte grele intr-o limba necunoscuta se auzira in continuare,si,dupa aproximativ 5 minute,Joffrey iesi,destul de negru de la fum si tusind.
Sus In jos
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyJoi Iun 04, 2009 3:55 am

Listte tresari, sperindu-se de moarte cand auzi acel sunet, apoi observa si fumul care se intalta la cer.
-Ce sa intamplat? Se intreba ea, privind inca mirata fumul.
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyJoi Iun 04, 2009 4:14 am

-Nu va speriati,My Lady,o linisti Joffrey.Un mic incident de laborator,insa total nepericulos.Nu aveti nici un motiv sa va ingrjorati.Ooo ... uitasem.Joffrey de Peyrac,Lord de Tolouse.


Ultima editare efectuata de catre Joffrey de Peyrac in Joi Iun 04, 2009 11:36 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyJoi Iun 04, 2009 4:19 am

Listte inca privea norii negri, insa cand auzi vocea baiatului isi indrepta privirea spre el.
-Sper ca nu este nimic grav.
Zise ea apoi facu o mica pauza, dupa care facu o scurta plecaciune, apoi se prezenta:
-Listte Vauz! Ma bucur sa va cunosc!
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyJoi Iun 04, 2009 4:35 am

Yukira, care trecea in acel moment pe strada si auzi zgomotul provocat de explozie, alerga catre cei doi si intreba panicata:
-Ce s-a intamplat?
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyJoi Iun 04, 2009 11:38 pm

OOC:Am uitat sa mentionez,castelul nu se afla in oras(da altfel,in perioada aceea,in Poitou nu se afla mai nici un oras,ci doar cateva catune).
BIC
Ii zambi si Yukirei atunci cand o vazu,linistind-o in aceasta privinta si asigurand-o ca nu s-a intamplat nimic grav.
-Asa cum am mai spus,un simplu accident nevinovat.Daca tot va aflati in apropiere,nu doriti sa intrati?le invita Contele.
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 1:24 am

-Daca nu deranjez , nu refuz . Mi-ar placea sa vorbesc cu dumneavoastra !
Yukira l-a privit pe conte , zambindu-i .
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 1:32 am

-Placerea ar fi de partea mea,Lady Yukira,raspunse Contele zambind si invitand-o inauntru.Nu va faceti griji in privinta fumului,nu este toxic.
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 1:51 am

-Nu imi facem griji , in calatoriile mele alaturi de Ren am trecut prin lucruri mai grele.
Apoi Yukira ii zambi.
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 1:55 am

-Ati calatorit,My Lady ?intreba Joffrey odata ce ajunsera cu totii in salonul principal.
Facu semn catorva servitori,si,in numai 10 minute,le fura servite mai multe gustari exotice.
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 2:36 am

-Da , am calatorit prin toata lumea cu Ren. Nu imi place prea mult statutul de printesa . Imi doresc sa fiu o fata normala , cugeta Yukira.
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 2:40 am

-Si ... de unde aceasta dorinta?De unde dorinta de simplitate si normalitate ?intreba Contele.Stiu ca rangul dumneavoastra presupune foarte multe atributii,insa ... nu vi s-a parea viata goala fara toate acestea ?
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 2:45 am

-Nu , imi place sa calatoresc si viata aceasta cu atributii este stresanta. Daca eram o fata normala sigur nu l-as fi intalnit pe asa-zisul meu frate si nici pe dumneavoastra . Urasc ca oamenii sa imi spuna tot timpul printesa si cand lipsesc cateva minunte fiecare se panicheaza . Nu pot fi deloc singura . Tot timpul e cineva pe urmele mele. Nu stiu daca intelegeti cum este, dar va spun ca mie nu-mi place.
Yukira simtea ca acelui domn putea sa ii spuna orice , fara a minti . Era asa de amabil.
Sus In jos
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 2:45 am

Listte ii urma in liniste, iar acum statea la fel de tacuta si asculta discutia lor.
Incpeu sa priveasca in jurul ei, examinand incaperea.
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 3:07 am

Yukira o observa pe Listte si ii spuse pe un ton prietenos:
-Cred ca te plictisim, nu-i asa? Tu ce mai faci?


Ultima editare efectuata de catre Yukira in Vin Iun 05, 2009 3:11 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 3:09 am

Off Topic: Scuze Yukira, numele personajului meu nu este Lizette, ci Listte. xD
On Topic: Listte o privi pe fata, apoi raspunse cam incurcata:
-Nu, nici vorba sa ma plictisesc! Cat despre mine, ei bine, eu sunt destul de bine...
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 3:15 am

Yukira o privi mirata si apoi zise:
-Cum de nu te plictisesti?
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 3:21 am

Le privea alternativ pe cele doua fete,zambindu-le in continuare.
-Imi cer scuze daca sederea aici vi se pare plictistoare.Nu primesc prea multe vizite in general ...
Sus In jos
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 3:27 am

-Eu una nu mi-am plictisit, imi place aici. Raspunse ea, fiind cat se poate de sincera, apoi ii adresa un zambet scurt lui Joffrey .
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 3:29 am

-Ma bucur sa aud acest lucru,Lady Listte.Daca nu par indiscret ... care sunt preocuparile dumneavoastra ?continua Contele cu intrebarile.
Sus In jos
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 3:32 am

-Ei bine, sunt cea mai mica din familia mea, asa ca nu prea am multe treburi de facut la castel. Insa, in timpul liber invat copiii mai mici limba Germana. Cunosc aceasta limba foarte bine de la tatal meu... nu e ceva prea interesant, insa mie imi place. Si inca ceva, am grija de gradina cea mare de la palatul meu, adevarul e ca ador florile.
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 3:39 am

Yukira asculta fascinata dicutia celor doi , era interesanta.
-Cefrumos este locul acesta , spuse ea incet
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse EmptyVin Iun 05, 2009 7:08 pm

-Ma bucur ca asa considerati,My Lady,ii zise Joffrey adresandu-i un alt zambet scurt.Si ed asemenea,tin sa va multumesc din nou pentru compania dumneavoastra,doamnelor.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Le Chateau de Tolouse Empty
MesajSubiect: Re: Le Chateau de Tolouse   Le Chateau de Tolouse Empty

Sus In jos
 
Le Chateau de Tolouse
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Medieval World :: Satul :: Dormitoarele boierilor-
Mergi direct la: