Medieval World
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Lumea Medievala te asteapta!
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Plimbare de dupa-amiaza

In jos 
+2
Yonemi Ethna
Joffrey de Peyrac
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 3:23 am

In ciuda obiceiului sau de a ignora de cele mai multe ori invitatiile la Palat,Joffrey acceptase de aceasta data sa vina si,dupa un scurt schimb de replici cu cativa nobili,parasi incaperile,retragandu-se in gradini.


Ultima editare efectuata de catre Joffrey de Peyrac in Joi Iun 04, 2009 3:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Yonemi Ethna
Admin
Yonemi Ethna


Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Peste tot dar defapt niciunde

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 3:28 am

Ethna se plimba linistita prin gradina de trandafiri. Tinea umbreluta intr-o mana si se uita la tufele de trandafiri, zambind la fiecare boboc ce il vedea.
Sus In jos
https://medieval-world.forumgratuit.ro
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 3:31 am

O observa pe blonda imediat ce isi facuse aparitia in Gradini,insa hotari sa isi continue drumul pe cararile umbrite de crengile copacilor.
Ii arunca din cand in cand priviri scurte.
Sus In jos
Yonemi Ethna
Admin
Yonemi Ethna


Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Peste tot dar defapt niciunde

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 3:46 am

Ea nu observa ca e privita. Continua sa se plimbe printre trandafiri. Vazu apoi o bancuta si se aseza pe ea gratios.
Sus In jos
https://medieval-world.forumgratuit.ro
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 3:47 am

Vazand-o asezandu-se in sfarsit,se opri in preajma ei,sprijinindu-se in continuare in bastonul de fildes alb.
-Buna ziua,murmura el privind-o cu atentie.
Sus In jos
Yonemi Ethna
Admin
Yonemi Ethna


Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Peste tot dar defapt niciunde

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 3:51 am

Isi intoarse capul si zambi. Se ridica si facu o plecaciune mica apoi spuse:
-Buna ziua, bunule domn!
Sus In jos
https://medieval-world.forumgratuit.ro
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 3:51 am

Listte se plimba de una singura prin gradina, admirand florile de acolo. La un moment dat se opri in loc, lund un trandafir dintr-un tufis, apoi si-l puse in par.
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 4:15 am

Yukira era in gradina de mai mult timp. Ea statea la baza unui copac , cu ochii inchisi . Ea nu observa ca o fata cu parul blond precum spicul de grau statea pe bancuta din fata ei .
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 3:34 pm

In momentul acela Laia se apropie de Listte si spuse:
-Ce faci Listte?
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyJoi Iun 04, 2009 11:42 pm

Lua loc alaturi de tanara,priivnd-o in continuare zambind si strangand in mana bastonul de fildes alb.
Sus In jos
Yukira

Yukira


Numarul mesajelor : 59
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 27

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 1:20 am

Yukira a deschis incet ochii negri si i-a privit pe cei patru. S-a ridicat incet in picioare si s-a indreptat catre cei din fata ei.
-Buna , spuse ea .
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 1:36 am

-Buna ziua Lady Yukira,ma bucur sa vad vad si aici,raspunse Joffrey adresandu-i un zambet placut.
Sus In jos
Yonemi Ethna
Admin
Yonemi Ethna


Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Peste tot dar defapt niciunde

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 2:01 am

Ethna zambi sters apoi isi intoarse privirea. Se uita la un trandafir de culoare rosie, inflorit si mare. Il lua si il puse in pieptul lui Joffrey, apoi zambi cald.
Sus In jos
https://medieval-world.forumgratuit.ro
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 2:08 am

-My Lady,ma bucura faptul ca dumneavoastra considerati ca aceasta culoare mi se potriveste,zise contele.
Sus In jos
Yonemi Ethna
Admin
Yonemi Ethna


Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Peste tot dar defapt niciunde

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 2:22 am

-Vi se potriveste de minune, My Lord. spuse fata zambind. Se lasa pe spate pana ajunse la spatarul bancii si apoi se uita la cer, zambind.
Sus In jos
https://medieval-world.forumgratuit.ro
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 3:00 am

Listte isi intoarse privirea spre Laia, zambind dulce.
-Ei bine, am venit sa admir florile. Dar tu?
Sus In jos
Joffrey de Peyrac

Joffrey de Peyrac


Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 3:25 am

Isi trecu usor degetele peste petalele sangerii ale trandafirului,oftand scurt,aproape imperceptibil.
Sus In jos
Yonemi Ethna
Admin
Yonemi Ethna


Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 31/05/2009
Varsta : 29
Localizare : Peste tot dar defapt niciunde

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 3:28 am

-S-a intamplat ceva, My Lord? intreba Ethna.
Isi intoarse privirea putin ingrijorata catre el, asteptand un raspuns.
Sus In jos
https://medieval-world.forumgratuit.ro
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 3:29 am

Listte isi lua trandafirul de culoarea sangelui din par, apoi il mirosi.
-Superb! Exclama ea privind petalele delicate ale florii.
Sus In jos
J.Anthonio

J.Anthonio


Numarul mesajelor : 227
Data de inscriere : 05/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 3:41 am

In coltul gradinii,se afla Kira,pe jos petalele unui trandafir rosu,ca sangele,smulse de catre acesta..Privea ingandurat,trandafirul smuls cu ura si indiferenta..gandindu-se la mama lui.
Sus In jos
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 3:43 am

Listte vru sa isi puna iarasi trandafirul in par, insa cand incerca sa faca asta se taia la deget intr-unul din spini. O mica pata rosie ii aparu pe degetul ei catifelat.
Sus In jos
J.Anthonio

J.Anthonio


Numarul mesajelor : 227
Data de inscriere : 05/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 3:44 am

Kira observa o figura cunoscuta,era fata din seara balului..O privi mieros,incercand sa-i atraga atentia,desii se "sculase" din melancolia profunda..Zambi dragut.
Sus In jos
Listte Vauz

Listte Vauz


Numarul mesajelor : 62
Data de inscriere : 04/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 3:46 am

Listte isi sterse pata de sange pe rochia ei alba, murdarind-o.
-Ups, cred ca nu trebuia sa fac asta. Isi zise ea, in timp ce privea pata rosie de pe rochia ei.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 1:11 pm

-Stai linistita,se curata!ii zise Laia Listtelei.
Apoi blonda isi indrepta privitea catre verisoara ei.
-Yukira unde este Ren?Nu l-am vazut astazi chiar deloc!zise aceasta zambind.
Sus In jos
J.Anthonio

J.Anthonio


Numarul mesajelor : 227
Data de inscriere : 05/06/2009

Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza EmptyVin Iun 05, 2009 1:40 pm

Fiind atent la Laia,Kira se intepa in trandafir,pe manusile albe,aparand o pata de sange,nu scoase nici un scanjet de durere.Doare isi date manusa jos,impreuna cu cealallta apoi bagandu-le-n buzunar si scotand alta pereche impreuna cu un servetel.Si-l infasura pe deget,bagand manusile-n mani.Isi atinti privirile catre cele doua domnite.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Plimbare de dupa-amiaza Empty
MesajSubiect: Re: Plimbare de dupa-amiaza   Plimbare de dupa-amiaza Empty

Sus In jos
 
Plimbare de dupa-amiaza
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O mica plimbare prin piata...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Medieval World :: Castelul :: Gradina castelului-
Mergi direct la: